- Link - Link - Link - Link - Link - Link - Link - Link - Link -

Srpen 2009

Rupert: Nová ukázka k filmu Cherrybomb

31. srpna 2009 v 21:11 | Vendy |  Novinky - Herci
Objevil se nový klip z Cherrybomb - nového filmu Rupert Grinta. Klip byl zveřejněn agenturou herečky Kimberly Nixon. Dále jen pro připomenutí. Tento film bude promítán na Irském filmovém festivalu v LA 25. září 2009. Lístky k zakoupení jsou zde.

harrypotter-world.blog.cz

Šestý Potter vydělal přes 900 milionů!

31. srpna 2009 v 19:45 | Vendy |  Novinky - Princ dvojí krve
Šesté filmové pokračování Harry Potter a Princ Dvojí krvepřekročilo uplynulý víkend v celosvětových ziscích magickou hranici 900 milionů dolarů.
Podle informací portálu Screen Daily.com má na kontě přesně 904,9 milionů US dolarů. Nejnovější Potterovku tak lze označit za filmový hit léta, protože ve výdělcích z kin jde už nyní o nejúspěšnější film roku 2009. Princi se podařilo předběhnout nejen největšího letošního rivala v podobě Transformers 2 ale i tři filmy ze stejné série: Vězně z Azkabanu, tajemnou komnatu a nejnověji už i Ohnivý pohár.

Výraznějšímu růstu oproti minulým týdnem dopomohla úterní premiéra filmu v Řecku. Šestému Potterovi patří aktuálně v Žebříčku nejziskovějších filmů všech dob 12. místo, což určitě není konečná příčka. Reálné může ještě předběhnout Fénixův řád, který měl ve stejné době podobné zisky, a zařadit se do Top7. Zda se mu podaří předjet nejvyšší umístěný Kámen mudrců na 5. místě je však sporné.

Nejvyšší zisky má film především ve Spojených státech - 294.4 milionu dolarů. Následuje Velká Británie (80,8 mil. US $), Japonsko (79.4 m. US $), Německo (60.9 m. US $) a další země.

Žebříček nejziskovějších filmů: Série Harry Potter
(Stav k 30. 8. 2009, celosvětově)
1. Harry Potter a Kámen mudrců 974.7 mil. US $
2. Harry Potter a Fénixův řád 938.2 mil. US $
3. Harry Potter a Princ Dvojí krve 904.9 mil. US $ (a stále ještě roste)
4. Harry Potter a Ohnivý pohár 895.9 mil. US $
5. Harry Potter a Tajemná komnata 878.6 mil. US $
6. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu 795.6 milionu US

harrypotter-world.blog.cz

Odběry novinek

30. srpna 2009 v 20:31 | Vendy |  BLOG - novinky
Máte zájem odebírat Harry Potter novinky z tohoto webu? Máte dvě možnosti.

Už delší dobu tu mám zavedený měsíční odběr novinek, které vám na konci každého měsíce posílám já osobně e-mailem. Zaregistrovat se k tomuto odběru můžete zde.

Nyní se tu však vyskytla možnost odebírat e-mailem zprávy o každém novém článku. Pokud si zvolíte tuto variantu odebírání, napište svůj e-mail do okénka v dolní části menu.

V.

Robert ve Vancouveru (28. srpen 2009)

30. srpna 2009 v 19:38 | Vendy |  Herci - fotky

Ecl Ecl Ecl Ecl

celebrity-gossip.net


Kdy Hermiona políbí Rona?

30. srpna 2009 v 18:16 | Vendy |  Novinky - Relikvie smrti
Pamatujete se ještě na to, jak se v červnu natáčela scéna, při níž Hermiona políbí Rona? Tak přesně o této části filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II. nejnovější pronikly na světlo světa podrobnější informace!
Údajně spolehlivý zdroj totiž prozradil, kde a za jakých okolností padla tato téměř již legendární pusa. Musíme vás také upozornit, že pokud je tato informace skutečně pravdivá, tak jde o celkem velký SPOILER, který prozrazuje celkem zajímavou část posledního filmu. Přizpůsobte tomu svoji zvědavost

POZOR: V pokračování článku je spoiler!

Harry v roli Dudleyho je potvrzen do HP7

30. srpna 2009 v 16:23 | Vendy |  Novinky - Relikvie smrti
Agentura Harryho Mellinga oficiálně potvrdila návrat do filmu Harry Potter a Relikvie Smrti v roli Dudleyho Dursleyho. Kdy přesně začne natáčet své scény v Zobí ulici číslo 4, zatím není známo. .
Z filmové rodiny Dursleyovi byl do dnešního dne oficiálně potvrzen teprve návrat Richarda Griffithse v roli strýce Vernona. Ačkoli herečka Fiona Shaw (teta Petunie) dosud svou účast v Relikviích Smrti nepotvrdila, její návrat by mohl být podle portálu IMDb.com již víceméně jistý.

Do filmu Harry Potter a Relikvie Smrti 1 jsou tedy již nepřímo potvrzeno téměř všechny úvodní scény, které očekáváme z knižní předlohy: Začátek v sídle Malfoyovi, Dursleyovi v Zobí ulici (a zřejmě i jejich odchod) a trošku akčnější vylepšenou cestu sedmi Potterů do kouzelnického bezpečí .
První část přijde do našich kin na podzim příštího roku.

harrypotter-world.blog.cz

Jason o Luciusovi v první části Relikvií

30. srpna 2009 v 16:21 | Vendy |  Novinky - Relikvie smrti
Herec Jason Isaacs hostoval v pořadu Marka Kermoda na rádiu BCC Five Live. Potterfanoušky potěší zejména jeho odpovědi zaměřené na poslední filmy ze série Harry Potter, v nichž se vrátí jako (již mezi časem zkrachovalý) Smrtijed Lucius Malfoy. Jejich stručné shrnutí najdete v následujících řádcích:

Herec aktuální potvrdil, že ukončil natáčení scén v Sídle Malfoyů. Poznamenal také, že na natáčení posledního filmu se vrátí o něco přes měsíc, kdy mají vzniknout dramatické scény s lordem Voldemortem (Ralph Fiennnes). V rozhovoru zdůraznil svou vděčnost knižní sérii J. K. Rowlingové.

Dále zmínil ponížení, které čeká jeho filmovou postavu v Relikviích Smrti, navazující na upadnutí Luciuse Malfoye do nemilosti Temného pána. Fanoušků knihy jistě potěší informace, že ve filmu přijde o svou hůlku.
Jasonovi byla položena i otázka týkající se bodu, kterým má být ukončena první část filmu Harry Potter a Relikvie Smrti. Odpověděl takto: "Bude to určitě dobré místo v ději, to je jisté." Ve zbytku diplomatické odpovědi však zdůraznil, že má podepsanou smlouvu, podle níž tento klíčový okamžik nesmí prozradit.

Pár minut herec věnoval odlišnostem mezi šestou knihou a nejnovějším filmem. Podle jeho názoru hrál ve filmu velkou roli fakt, že Harry nebyl na Astronomické věži spoután Brumbálovým zaklínadlem, ale měl svobodnou vůli.
Celý rozhovor s možností jeho stažení najdete zde.

harrypotter-world.blog.cz

Robert ve francouzském Premiere

30. srpna 2009 v 16:19 | Vendy |  Herci - fotky
imagebam.com
pattinsondaily.com

Oliver jako první britský herec, který využije VFX MOVA technologii

29. srpna 2009 v 16:55 | Vendy |  Novinky - Herci
Oliver Phelps na svém Twitter účtu zveřejnil zprávu, že je první Britský herec, který využije VFX MOVA technologii. MOVA je systém, při jehož používání je potřeba 29 kamer, UV make-up a záření. Důsledkem působení tohohle všeho se docílí detailního zachycení tváře. Podle TLC by se tato metoda měla použít vrámci natáčení scény "Sedmero Potterů", kde se 7 členů FŘ promění díky mnoholičnému lektvaru na Harryho, aby pravého Harryho mohli bezpečně dostat ze Zobí ulice do Doupěte. V této scéně přijde George o ucho.

hpblog.blog.cz
Noviny jako z Harryho Pottera

29. srpna 2009 v 16:47 | Vendy |  Ostatní novinky
První časopis na světě nabídne Američanům hýbající se obrázky jako v kouzelném světě.
První číslo časopisu obsahujícího okénka s videem se objeví na stáncích příští měsíc. Bude to něco jako fotoalba a noviny v Harrym Potterovi.

Video se stane součástí některých výtisků amerického časopisu věnovaného showbyznysu Entertainment Weekly. Podle BBC budou v časopise tenké obrazovky přibližně velikosti většího
displeje mobilního telefonu
. Napájet je budou baterie.

Technologii záznamu videa (podobnou té, která se užívá ve zpívajících přáníčkách) aktivuje obrácení stránky. Každý chip obsahuje až 40 minut videozáznamu. První klipy budou obsahovat programy amerických televizních společností CBS a reklamy od Pepsi.
George Schweitzer, prezident marketingu CBS, říká: "Je to poprvé, co budeme lidem se zájmem o showbyznys zprostředkovávat video mimo televizní obrazovku."

Takto futuristicky vybavená čísla Entertainment Weekly se mají objevit na stáncích v New Yorku a Los Angeles 18. září.

harrypotter-world.blog.cz

Rupert smutně o konci natáčení a o Emmě

29. srpna 2009 v 16:41 | Vendy |  Novinky - Herci
Rupert Grint si ve svém nabitém programu našel chvilku a prohodil pár vět s BBC - Newsbeat. Zmiňuje se i o tom, že začíná být nešťastný z toho, že se natáčení blíží ke konci a taky o polibku s Emmou.

V nedávném rozhovoru pro BBC jsme se dozvěděli, že Rupert začíná být nešťastný, že se natáčení Harryho Pottera blíží ke konci.

Pro Newsbeat uvedl: "Snažím se dělat tuhle práci co nejlépe, protože se už opravdu blížíme ke konci. Myslím, že to začíná být smutné, ale já jsem připraven to překonat co nejlíp."
"Momentálně toho máme na krku opravdu hodně. Protože pracujeme na dvou filmech a natáčení zabere víc jak rok."

Rupert též krátce pohovořil o svém polibku s Emmou. Přiznal, že líbání (muckání:)) s Emmou bylo trochu divné:

"Abych byl upřímný, tak jsme z toho měly docela obavy, protože jsme spolu vyrůstali, což nebylo dobré."
"Nakonec to bylo fajn. Věřili jsme, že jsme opravdu Ron a Hermiona a ne Rupert a Emma a bylo to v pohodě. Bylo to jen pár záběrů, takže to netrvalo dlouho."

Nakonec Rupert prohlásil, že by byl rád, kdyby zůstali v kontaktu jako přátelé i po skončení natáčení:

"Je to už hezkých pár let, co se známe. Vyrůstali jsme spolu a hodně jsme spolu zažili. Jsme si tak docela blízcí. Emma půjde teďka na univerzitu, takže a určitě bude mít spoustu práce, ale i tak doufám, že zůstaneme v kontaktu."

mamlasek.blog.cz


Robert photoshoot (Comic-Con, 2009)

29. srpna 2009 v 16:37 | Vendy |  Herci - fotky
imagebam.com imagebam.com
lionandlanblove.org

Tři nové fotky Dana z "One Day in the Life of Daniel Radcliffe"

29. srpna 2009 v 16:36 | Vendy |  Herci - fotky
Tim Hailand's začal vytvářet knihu "One Day in the Life of Daniel Radcliffe", kde jsou zobrazeny a popsány autentické momenty tohoto herce. Obsahuje také více než padesát jehočernobílých fotek. V tomto momentě se objevily zbrusu nové fotky právě Dana, které budou použity v knize.

Image1_38.jpg (8 KB)Image3_22.jpg (18 KB)Image2_28.jpg (22 KB)
harrypotter-world.blog.cz