- Link - Link - Link - Link - Link - Link - Link - Link - Link -

Novinky - Princ dvojí krve

Šestý Potter vydělal přes 900 milionů!

31. srpna 2009 v 19:45 | Vendy
Šesté filmové pokračování Harry Potter a Princ Dvojí krvepřekročilo uplynulý víkend v celosvětových ziscích magickou hranici 900 milionů dolarů.
Podle informací portálu Screen Daily.com má na kontě přesně 904,9 milionů US dolarů. Nejnovější Potterovku tak lze označit za filmový hit léta, protože ve výdělcích z kin jde už nyní o nejúspěšnější film roku 2009. Princi se podařilo předběhnout nejen největšího letošního rivala v podobě Transformers 2 ale i tři filmy ze stejné série: Vězně z Azkabanu, tajemnou komnatu a nejnověji už i Ohnivý pohár.

Výraznějšímu růstu oproti minulým týdnem dopomohla úterní premiéra filmu v Řecku. Šestému Potterovi patří aktuálně v Žebříčku nejziskovějších filmů všech dob 12. místo, což určitě není konečná příčka. Reálné může ještě předběhnout Fénixův řád, který měl ve stejné době podobné zisky, a zařadit se do Top7. Zda se mu podaří předjet nejvyšší umístěný Kámen mudrců na 5. místě je však sporné.

Nejvyšší zisky má film především ve Spojených státech - 294.4 milionu dolarů. Následuje Velká Británie (80,8 mil. US $), Japonsko (79.4 m. US $), Německo (60.9 m. US $) a další země.

Žebříček nejziskovějších filmů: Série Harry Potter
(Stav k 30. 8. 2009, celosvětově)
1. Harry Potter a Kámen mudrců 974.7 mil. US $
2. Harry Potter a Fénixův řád 938.2 mil. US $
3. Harry Potter a Princ Dvojí krve 904.9 mil. US $ (a stále ještě roste)
4. Harry Potter a Ohnivý pohár 895.9 mil. US $
5. Harry Potter a Tajemná komnata 878.6 mil. US $
6. Harry Potter a Vězeň z Azkabanu 795.6 milionu US

harrypotter-world.blog.cz

Jak si dál vede Princ dvojí krve

26. srpna 2009 v 11:25 | Vendy
Ani tentokrát nesmí chybět kratičké info o tom, jak si Princ dvojí krve vede v kinech. Takže v USA si během víkednu připsal dalších 3,4 milionů dolarů a zastavil se na sumě 290,2 mil. dolarů. Padne tří set milionová hranice?
Ve zbytku světa pak Princ za celý týden vydělal cca 17,8 mil. dolarů a zaokrouhlil tak své počínání na 595,8 mil. dolarů. Dohromady to pak dělá 886,0 mil. dolarů a během příštího víkendu by mohla padnout hranice 900 milionů.

A ještě čísla z Česka. Víkendová návštěvnost: 17 132 diváků. Celkem tak Prince u nás vidělo 564 590 diváků.

Další HBP promofotky

13. srpna 2009 v 14:34 | Vendy
imagebam.com imagebam.com imagebam.com
oclumencia.com.br + snitchseeker.com

Nové HBP promofotky

13. srpna 2009 v 10:30 | Vendy
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

55 chyb ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve

13. srpna 2009 v 10:25 | Vendy
Stránka Potterweb.cz zveřejnila překlad více než 40 filmových chyb z Prince dvojí krve, které byli v originálním znění zveřejněny na stránce MovieMistakes (stránka známá zaznamenáváním nejrůznějších chyb ve filmech), celkem v počtu 66 chyb. Některé se dají zachytit ve filmu úplně bez problémů a nad jinými si můžete prakticky lámat hlavu nad tím, co tou chybou vlastně chtěl hledač chyb dokázat...

Zatím 55 chyb ze šestého filmového pokračování Harryho Pottera najdete v celém článku.

Nové HBP fotky za scénou

12. srpna 2009 v 18:21 | Vendy
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zmixovaný poster k HBP

12. srpna 2009 v 18:08 | Vendy
imagebam.com
harrypotter-world.blog.cz

Fotka polibku Harryho a Ginny (nová)

11. srpna 2009 v 13:53 | Vendy
imagebam.com
oclumencia.com.br

Zisky po 26 dnech premiéry: 800 milionů $

11. srpna 2009 v 13:15 | Vendy
Po 26 dnech od premiéry šestého Potter filmu překročily jeho celkové celosvětové zisky hranici 800 milionů US $.
Po rozměnění na drobné, americké kiná vybrali na lístcích 273, 8 milionů amerických dolarů. Zisky Prince Dvojí Krve z ostatních zemí světa překročily polovinu miliardu částkou 542,2 milionu dolarů, což dohromady představuje něco přes 816 milionů US $. V žebříčku nejziskovějších filmů všech dob mu aktuálně patří 21. místo, přičemž se mu podařilo porazit už i Cuarónův třetí díl vězně z Azkabanu.

harrypotter-world.blog.cz

Princ vyhrál Teen Choice Awards

10. srpna 2009 v 18:40 | Vendy
Šestý díl Pottera s podtitulem Princ Dvojí Krve vyhrál v kategorii Choice Summer Movie Action Adventure (Letní akční dobrodružný film) na letošním Teen Choice Award.které proběhlo tuto neděli (9.8. 2009).
Online vysílání z předávání cen bude online dnes 10.8 na FOX v 8PM EST.Je tuze nepravděpodobné,že bychom tam viděli někoho z natáčení a už vůbec ne z obsazení, protože všichni momentálně pracují na dvoudílné Relikvii smrti.

harrypotter-world.blog.cz

Princovy zisky: 747 miliónů po 3. víkendu

9. srpna 2009 v 21:37 | Vendy
Šestému filmovému pokračování Harry Potter a Princ Dvojí krve se v kinech neuvěřitelně daří. Po třetím víkendu má v amerických kinech na kontě celkem 255 milionů US $. Jeho minulý ziskem částečně pomohlo uvedení filmu do IMAX ve 3D formátu, díky čemuž si připsal 3,2 milionu amerických dolarů.
Pro srovnání, Fénixovým Řádem získal za stejné období v zámoří o 13 milionů méně. Do astronomických výšek směřují i sumární celosvětové zisky. Ty za 19 dnů promítání dosáhly velmi slušných 747 milionů dolarů. Pátá Potterovka potřebovala na takové číslo celý měsíc.

Princ tak nejnovější předběhl většinu letošních filmů včetně takových jako Doba ledová 3, Terminator Salvation, Star Trek, Andělé a démoni, X-Men Origins: Wolverine a mnohé další. Jeho zisky zatím nestačí jen na Tranformers: Pomsta poražených, na které momentálně ztrácí necelých 60 milionů.

Společnost Continental Film nám sice neumožnila zveřejnit zisky ze slovenských kin, no máme pro vás alespoň nejaktuálnější čísla návštěvnosti. Po uplynulém víkendu vidělo na Slovensku nejnovější Potterovku přesně 122 065 diváků. Přestože se jí podařilo částečně zmírnit náskok třetí Doby ledové, Harry Potter má stále co dohánět.

Navíc se daří i knižním Relikviím smrti. Začátkem července se do prodeje ve Spojených státech dostala kniha Harry Potter a Relikvie smrti v papírové vazbě. Přesto, že nejde o úplnou novinku na trhu, v žebříčku nejprodávanějších knih obsadila druhé místo.

harrypotter-world.blog.cz

HP6: Český film o filmu

9. srpna 2009 v 21:25 | Vendy
mamlasek.blog.cz

"Mají Bradavice problémy s alkoholem?"

30. července 2009 v 20:18 | Vendy
Tara Parker-Popová z novin New York Times napsala článek, jehož hlavním tématem je hledání odpovědi na otázku "Mají Bradavice problémy s alkoholem?" - A to právě v souvislosti s tím, co považuje za pití ve filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve.

Článek začíná konstatováním, že mnoho rodičů bude pravděpodobně překvapeno, jakou hvězdnou roli získal v nové potterovce alkohol. V jedné scéně za druhou můžeme vidět mladé čaroděje i jejich dospělých učitelů jak se nalévají různými druhy alkoholických nápojů na uklidnění nervů, posílení odvahy a utišení bohužel.

Warner Bros má miliardy, pomohl i HP6

29. července 2009 v 16:34 | Vendy
Filmová společnost Warner Bros Pictures International má po uplynulém víkendu neobyčejný důvod pro radost. Právě v těchto dnech překročily její výdělky z mezinárodních pokladen kin za rok 2009 magickou hranici 1 miliardu amerických dolarů. K tomuto kulatému číslu dopomohla i nejnovější Potterovka, Princ Dvojí Krve, která přispěla částkou 405 milionů. Šestá filmová část mezitím vydělává po celém světě další miliony. V Polsku láme rekordy s víkendovým výdělkem 2 miliony dolarů, v Argentině s 1,5 milionům. Ve Velké Británii již film stihl obsadit příčku Top film roku 2009.

Výkonný ředitel od Warnerovců, Josh Berger, říká, že úspěch filmu není příliš překvapivý. Dodal, že Harry Potter série je tradičně doménou Velké Británie. Warner Bros. očekává, že šestý film v mezinárodních výdělcí (bez amrických zisků) dosáhne alespoň 650 milionů.

Filmovému studiu dělá radost kromě Harryho Pottera i letní snímek Ve čtveřici po opici, v první polovině tohoto roku se dařilo i Podivuhodnému případu Benjamina Buttona a snímku Yes Man. Nejnovější Terminátor naopak zatím příliš nepřesvědčil. Harry Potter je vlajkovou lodí Warner Bros. Všechny dosavadní části patří do Top 10 filmů, které vyrobili.

priori-incantatem.sk - můj překlad

Nové fotky z Prince

29. července 2009 v 16:30 | Vendy
imagebam.com imagebam.com imagebam.com

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Princ dvojí krve ukořistil první nominaci

27. července 2009 v 16:21 | Vendy
Film Harry Potter a Princ dvojí krve získal první nominaci na ocenění Teen Choice Awards 2009 v kategorii léto: Filmové akční dobrodružství. Šestá potterovka se o vítězství bude ucházet proti konkurenci filmů Star Trek, Terminator Salvation, Transformers: Revenge of the Fallen a X Men Origins: Wolverine. Hlasování je veřejné, fanouškovské, ale hlasovat mohou jen teenager (věk 13-19 let) po zaregistrování se na této stránce. Svůj hlas můžete poslat každý den - po přihlášení na stránku klikněte na tlačítko "Summer, abyste se dostali na stránku s Princem dvojí krve.
Ceny budou vyhlášeny 10. srpna.

potterworld.blog.cz

Access Hollywood na natáčení v Obrtlé ulici (Videa)

26. července 2009 v 10:24 | Vendy
V článku máte možnost vidět videa, ve kterých byli reportéři (reportér) z Access Hollywood na natáčení Prince dvojí krve, přímo při natáčení (vynechané) scény, kdy Trio šplhalo na střechu, aby lépe vidělo na to, co dělá Draco v krámě u Borgina a Burkese. Byl pořízen také rozhovor s Emmou, Danielem a Tomem.

HP vs. Doba ledová

25. července 2009 v 10:20 | Vendy
Jak jsem vás už předběžně informovala, americkým pokladnám účtoval poslední víkend Harry Potter a Princ dvojí krve 77,8 mil. $ a od premiérové středy má načarovaných 158 milionů!
Druhé místo už podruhé znovu obhájila Doba ledová 3, za což může výdělek ve výšce 17,6 mil. (151,9 mil. spolu). Harry Potter a Princ dvojí krve má za sebou úspěšný týden nejen v USA, ale i v kinech v ČR.

Harry Potter a Princ dvojí krve udělal velký dojem jak na potterovské fanoušky, tak dokonce i na filmové kritiky. Je považovaný za doposud nejlépe zpracovanou část série a celkem vážně se hovoří i o nominaci na nejprestižnější filmovou cenu - amerického Oscara!

priori-incantatem.sk + můj překlad

Promo fotka Rona Weasley

24. července 2009 v 18:46 | Vendy
imagebam.com
luna-amy.blog.cz

Promo fotka Luny Lovegood

24. července 2009 v 18:45 | Vendy
imagebam.com
luna-amy.blog.cz
 
 

Reklama